Menu

  • Planetarium

    4 kwietnia 2024 r.w naszej szkole odbył się pokaz filmowy pt. "Magiczny Globus". Był to pełnometrażowy film animowany z piękną grafiką przeznaczony na ekrany sferyczne. Film opowiadał przygodę małej Mii podczas wakacji. Jej dziadek wyjaśniał jej jak Ziemia obiega Słońce oraz dlaczego mamy 4 pory roku, a jej wujek Edmund posiadał magiczny globus, który mógł zniweczyć naturalny cykl ruchu Ziemi. Wstępna prezentacja przed projekcją głównego materiału filmowego dotyczyła ciekawostek na temat kosmosu i tego co nas otacza. Głównym celem było przybliżenie młodzieży i dzieciom informacji na temat działania teleskopu Hublea i głównej soczewki oraz przybliżenie wielkości Układu Słonecznego w kosmosie zrozumiale w różnych skalach. 

  • Przedstawienie wielkanocne

    27 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się apel wielkanocny. Uczniowie klas I - IV przedstawili tradycje i zwyczaje wielkanocne oraz krótkie inscenizacje i wiosenno-wielkanocne piosenki. Mali artyści i ich starsi koledzy w strojach zajączków, dyngusiarzy, pani Wiosny oraz galowych recytowali wiersze i wprowadzali widownię w nastrój nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

  • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

  • „WIELKOPOSTNE PORZĄDKI”

    Społeczność naszej szkoły bardzo czynnie włączyła się w akcję charytatywną  „WIELKOPOSTNE PORZĄDKI”. To akcja odbywająca się w okresie przed świętami Wielkanocnymi, polega na zbiórce artykułów chemii gospodarczej. Wszystkie zebrane rzeczy w dniu 22.03.2024 r. przekazaliśmy dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy. Bardzo dziękujemy, za zaangażowanie i mamy nadzieję, że to zbiórka stanie się już tradycją w naszej szkole.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    21 marca 2024 r. pożegnaliśmy sezon zimowy, a powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od Apelu z okazji Światowego Dnia Poezji przygotowanego przez uczennice koła bibliotecznego pod nadzorem nauczyciela bibliotekarza. Po apelu nastąpiło przedstawienie tradycji wiosennych oraz zagadek, w których dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku. Wiosennego akcentu dodał ekspresyjny pokaz mody wiosennej oraz pokaz „pomocnych opakowań” – które zastąpiły plecaki szkolne. Mimo wielu atrakcji najbardziej wyczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer i wyniesienie Marzanny nad wodę.

    Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i liczne zaangażowanie.

                                          Opiekunowie wydarzenia: B. Kądziela, A. Matynia, E. Pietrusiewicz.

  • XIX Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej

    20.03.2024r. w naszej szkole odbył się XIX Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Wydarzenie organizował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Udział w nim wzięli uczniowie placówek z terenu powiatu koneckiego. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

    Kategoria Pieśń – Soliści

    Przedszkola:

    Wiktoria Kądziela II miejsce

    Szkoły Podstawowe – klasy I-IV:

    Karina Bors - wyróżnienie

    Kategoria Pieśń – Zespoły

    Przedszkola:

    Amelia Dorsz i Amela Dyk I miejsce

     

    Szkoły Podstawowe – klasy I-IV:

    Wiktoria Bryk i Iga Lisiewicz - wyróżnienie

    Szkoły Podstawowe – klasy V-VIII:

    Patrycja Grzelka i Amelia Kabała III miejsce

    Kategoria Poezja

    Przedszkola:

    Stanisław Kot II miejsce

    Szkoły Podstawowe – klasy I-IV:

    Emilia Cabaj II miejsce

    Szkoły Podstawowe – klasy V-VIII:

    Kacper Nowak III miejsce

     

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

     

  • „Ökomode –ekologiczna moda niemieckiego obszaru językowego”

    Miło nam poinformować, że uczennice klasy 7b Anastazja Karbownik oraz Gabriela Trawińska zostały zakawalifikowane do finału wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego ,,Ökomode -ekologiczna moda niemieckiego obszaru językowego”. Opiekunem konkursu jest nauczyciel języka niemieckiego- Katarzyna Kuleta. Uczennice przeszły już II etapy. Pierwszy polegał na rozwiązaniu testu (G.Trawińska - 90%, A. Karbownik - 87%). II etap polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej. Tematem przewodnim była ochrona środowiska z uwzględnieniem zagadnienia "Recykling - odzyskaj - korzystaj”. Finał odbędzie się 11 kwietnia 2024 r. w  Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach. Uczennice mają za zadanie przygotować budowlę architektoniczną niemieckiego obszaru językowego. Budowla musi być wykonana z surowców wtórnych. Następnie uczestniczki muszą omówić elementy w języku niemieckim. Drugim zadaniem w finale konkursu jest autoprezentacja w języku obcym. Honorowy patronat nad konkursem stanowi Prezydent Miasta Kielce, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Wojewoda Świętokrzyski oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Zadaniem konkursu jest promowanie zainteresowań i postaw ekologicznych, popularyzacja wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu oraz uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne. Celem nadrzędnym jest rozwijanie ciekawości poznawczej związanej z krajami niemieckojęzycznymi oraz zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego.

    Gratulujemy uczennicom i trzymamy kciuki.

  • Prelekcja na temat uzależnień od nikotyny

    22 marca 2024 r. dla uczniów klas V- VIII odbyły się dwa spotkania z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Końskich. Głównym celem spotkania była edukacja w zakresie zdrowia i profilaktyki uzależnień. Pierwsza prelekcja była skierowana do dzieci klas V-VI druga do uczniów klas VII-VIII. Podczas spotkań przedstawiciel Sanepidu, Pan Marcin Szyposzyński omówił negatywne skutki zażywania substancji psychoaktywnych, głownie e - papierosów oraz szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień od nikotyny. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

                                                                                 Pedagog szkolny - Katarzyna Jończyk

  • Wycieczka - Baseny Tropikalne

    Dnia 13  marca 2024 r. uczniowie klas VIb, VIa, VIIb, VIIIa wraz z opiekunami -  K. Rachuną,  A. Gawrońską, I. Habierą, I. Szarf, J. Chmielewską, K. Jończyk, wybrali się do Basenów Tropikalnych Binkowski Resort w Kielcach.  Młodzi ludzie zgodnie bawili się na zjeżdżalniach i w części rekreacyjnej oraz spędzali miło czas w jacuzzi. Miłym akcentem dla wszystkich, było wyrażenie opinii innych uczestników basenów, na temat samodyscypliny i kultury dzieci. Po trzech  godzinach wypoczynku, zadowoleni uczniowie wybrali się w podróż powrotną do szkoły.

     Organizator wyjazdu: Katarzyna Rachuna

  • Europejski Dzień Logopedy

    Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. Jego zadaniem jest uhonorowanie wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym wysławianiem się. Jest to także dobra okazja, by zwrócić uwagę na mowę naszych najbliższych, zwłaszcza dzieci. Ważne jest także rozpowszechnienie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji i diagnozy osobom z zaburzeniami mowy.

    Z okazji tego dnia w naszej szkole został zorganizowany konkurs dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 – 3 pt:. „Łamańce językowe”. Zadaniem przedszkolaków jak i uczniów klas I było samodzielne przygotowanie pracy plastycznej, na której znalazły się ulubione przez nich głoski. Uczniowie klas II – IV mieli za zadanie przygotować krótki łamaniec językowy w formie wierszyka lub rymowanki.

    Prace dzieci oceniało jury w składzie: I. Kłosek, J. Lisiewicz, R. Ptaszek, któremu serdecznie dziękujemy. Wszystkie wykonane prace zostały umieszczone na wystawie, aby inni mogli je podziwiać.

    W konkursie przyznano następujące miejsca:

    I miejsce:

    Norbert Bors kl. 0a, Wiktoria Kądziela kl. 0a, Mikołaj Kij kl. IIIa

    II miejsce:

    Małgorzata Milczarek kl. 0a, Anna Piecyk kl. IVa

    III miejsce:

    Anastazja Urbańczyk kl. 0b

    Uczniowie, którzy znaleźli się na podium oprócz nagród książkowych
    i słodkich upominków wygrali bilet do kina Helios. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach szkolnych.

    Organizator:
    Angelika Matynia - logopeda

     

  • Prelekcja dla uczniów

    28 lutego br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowarczowie przy ulicy Szkolnej 52, odbyła się prelekcja z Przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Końskich na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Powyższe wystąpienie skierowane było do uczniów klas V-VIII. Młodzież uwrażliwiona została na przemoc rówieśniczą, cyberprzemoc, przejawy demoralizacji i zagrożenie nią. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali przedstawionych informacji.

                                                                                         Katarzyna Jończyk

                                                                                         Pedagog szkolny

     

  • REKRUTACJA 2024/2025

    Informujemy, że od dnia 1 marca do 31 marca 2024 roku trwa rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Dokumentacja szkoły/Rekrutacja uczniów.

  • Kiermasz Wielkanocny

  • Walentynki 2024

    9 lutego obchodziliśmy Walentynki - dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Samorządy Uczniowskie zorganizowały coroczną pocztę walentynkową. Na korytarzach zostały ustawione czerwone skrzynki, do których uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie do innych uczniów lub pracowników szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządów Uczniowskich rozdali adresatom walentynkowe listy i kartki. Każdy uczeń, który w tym dniu założył czerwony element ubioru był chroniony przed odpytywaniem. Nauczyciele języków obcych również aktywnie włączyli się w organizację Walentynek, poprzez przygotowanie gazetki związanej z tematyką dnia zakochanych. Na tablicy zostały powieszone plakaty, kartki oraz ozdoby w języku angielskim i niemieckim.

    Opiekunowie Samorządów Uczniowskich oraz świetlicy szkolnej

  • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

    W dniach 05.02- 06.02.2024 z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach V – VIII odbyły się warsztaty "Chill w realu – moje korzyści z bycia offline". Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się czym jest cyfrowy detoks i zapoznali się z pojęciami takimi jak: FOMO, doomscroling, Problematyczne Użytkowanie Internetu (PUI), smombie, phubbing i nomofobia.  Uczestnicy w czasie zajęć szukali rozwiązań problemów, które towarzyszą im w ciągu dnia, czyli korzystanie z telefonu podczas lekcji, spotkań z rówieśnikami oraz podczas przechodzenia na pasach. Uczestnicy warsztatów mieli również możliwość stworzenia swojego dziennego planeru w dwóch wersjach: zaplanowany dzień z technologią a także dzień offline. Młodzież chętnie pracowała i dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat cyfrowych zagrożeń.

      Warsztat zostały poprowadzone przez pedagog Katarzynę Jończyk
    i psycholog Karolinę Ruzik.

  • BEZPIECZNE FERIE

    W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi naszych uczniów odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Końskich mł. asp. Monika Zamachowska oraz st. sierż. Bartłomiej Polewczyk. Tematem spotkania było przedstawienie zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w omawianych zagadnieniach dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w życiu codziennym w domu -  zachowania się podczas nieobecności rodziców. Przestrzegano także przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach oraz przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Zaproszono dzieci do udziału w konkursie „Śnieżny Dekalog” o którym więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej polskiej Policji.

                                                                          Koordynator spotkania – Barbara Kądziela

  • Prelekcja dla rodziców

    Dnia 31 stycznia 2024 r. odbyła się prelekcja skierowana do rodziców uczniów klas V- VIII z udziałem pracowników Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Końskich na temat: „Postawy rodzicielskie i ich wpływ na rozwój dziecka”. Rodzice mieli również możliwość skorzystania z punktu konsultacyjnego z psychologiem po spotkaniu w formie indywidualnej porady.

                                                   Pedagog szkolny - Katarzyna Jończyk

  • WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

    Uczniowie naszej szkoły 28 stycznia 2024 r., włączyli się w akcję Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki - 23 FINAŁ WOŚP. Jako wolontariusze kwestowali na rzecz orkiestry w Gowarczowie i okolicznych wioskach.  Wśród wolontariuszy byli uczniowie z klas VI - VIII: Karolina Chmielewska, Gabriela Trawińska, Janek Banasik, Julia Ferenc, Anna Prus, Kinga Foryś, Natalia Cabaj oraz Pani Monika Trawińska.  Opiekę nad uczniami podczas kwestowania sprawowali nauczyciele: Ilona Szlęzak, Agnieszka Pluta oraz Katarzyna Jończyk.

  • Bal Karnawałowy

    26 stycznia 2024 r. w budynkach naszej szkoły odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci pod okiem animatorów brały udział w konkursach, zabawach integracyjnych, malowaniu twarzy, a starsi  uczniowie mogli skorzystać z wesołej fotobudki. Dzieci w strojach księżniczek, policjantów i innych postaci bajkowych tańczyły do muzyki przygotowanej przez profesjonalnego DJ. Zabawa choinkowa połączona była z akcją charytatywną na rzecz naszej uczennicy. Rodzice sprzedawali upieczone wcześniej ciasta, a zebrane pieniadze przekazane zostały na leczenie i rehabilitację Tatiany.

  • XXXI Olimpiada Zdrowia PCK

    Dnia 13 grudnia 2023 roku odbył się szkolny etap olimpiady. Wzięło w niej udział 7 uczniów z klas VII - VIII. Najlepszy wynik osiągnęła Anna Prus z klasy 8 a, która 12 stycznia 2024 roku reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym w Zarządzie Rejonowym PCK w Końskich, gdzie zdobyła trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych. GRATULUJEMY!

    Opiekun Szkolnego Koła PCK Anna Kaczmarczyk

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Gowarczowie
    ul. Stanisława Żuka 3
    ul. Szkolna 52
  • (+48) 672 41 97
    (+48) 672 40 87

Galeria zdjęć