W piątek 31.03.2023 r. na siatkarskich boiskach naszej szkoły rywalizowały ze sobą dziewczęta z klas IV-VI.
W turnieju wzięło udział pięć drużyn reprezentujących podstawówki z: Kluczewska, Dobromierza, Radoszyc, Fałkowa i Gowarczowa.
Każda drużyna rozegrała w tym dniu cztery mecze. Rywalizacja stała na równym, wysokim poziomie.
Kolejność końcowa turnieju:
I miejsce – SP w Kluczewsku;
II miejsce – SP w Dobromierzu;
III miejsce – SP w Gowarczowie;
IV miejsce – SP w Radoszycach;
V miejsce – SP w Fałkowie.
W turnieju została wybrana najlepsza zawodniczka – została nią Maja Rucińska –
SP Kluczewsko.
Wszystkie drużyny zostały nagrodzone drobnymi podarunkami, pamiątkowymi pucharami i dyplomami.
Już w najbliższy wtorek nasza reprezentacja podejmie walkę w zawodach Powiatowych w mini piłkę siatkową, które odbędą się znów u nas w szkole!! Trzymamy mocno kciuki!!
Skład SP w Gowarczowie: Iga Grzelka (kapitan), Zuzanna Sobczyńska, Kinga Jończyk, Hanna Kołodziejczyk, Natalia Cabaj, Dominika Fąfara, Majka Wrońska, Gabriela Trawińska, Julia Ciumaszko, Izabela Gołacka.
Opiekun: Agnieszka Kołba Sędzia główny zawodów: Maciej Muszyński.
2 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy 18 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II - wielkiego Polaka, kapłana i człowieka oraz Patrona naszej szkoły. Z tej okazji w poniedziałek 3 kwietnia zgromadziliśmy się, aby w atmosferze zadumy wysłuchać poezji Jana Pawła II oraz poświęconych Mu wierszy wykonanych przez uczniów klas I-III. W celu uczczenia pamięci pontyfikatu papieża Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Przeglądzie Twórczości Młodzieżowej dla uczniów szkół podstawowych „Pasterz i Ojciec”. Uczniowie klas I-VI z wielką chęcią przystąpili do konkursu plastycznego, którego tematy brzmiały: „Pomagam! Dobrze jest pomagać innym ludziom" oraz „Jan Paweł II - przyjaciel młodych". Laureatami etapu szkolnego zostali: Nadia Zaremba kl. IIa, Bartosz Kalita kl. IIb , Krzysztof Krawiec kl. IIIa, Izabela Gołacka i Marlena Kot kl. Va oraz Zuzanna Sobczyńska kl. VIa. Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie międzyszkolnym.
W dniu 29 marca 2023 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne pod tytułem "Zielony Kapturek".Spektakl został przygotowany przez wychowawców oraz dzieci z grup przedszkolnych "Promyczki" i "Żabki". Przedstawienie odbyło się w ramach Światowego Dnia Teatru. Celem tego wydarzenia było uświadomienie młodym ludziom wagi sztuki i artystycznej kreacji w życiu codziennym oraz wzmocnienia przyjaźni i więzi międzyludzkich.
29.03.2023
Miło nam, że uczennica klasy VIII a Martyna Kot została zakwalifikowana do finału konkursu „Ökomode – ekologiczna moda niemieckiego obszaru językowego”.
Zadaniem uczennicy i jej opiekuna, pani Katarzyny Kulety będzie przygotowanie odpowiedniego stroju oraz ustnej prezentacji tego stroju w języku niemieckim. Finał odbędzie się 21.04.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im Stanisława Staszica w Kielcach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!
Po długiej zimie powitaliśmy nową porę roku – WIOSNĘ. Z tej okazji uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w różnych formach aktywności. W tym dniu odbył się finał konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – III pt. „Władysław Bełza – poeta małych Polaków”. Wiosennego, kolorowego akcentu dodał efektowny pokaz mody wiosennej w wykonaniu uczniów klas I – IV, w którym najbardziej zachwyciły Iga Lisiewicz – kl. II b oraz Laura Gad – kl. I a. Po pokazie mody każda klasa miała możliwość zaprezentowania swojej Marzanny, która została symbolicznie wyniesiona nad wodę. W klasach V – VIII został ogłoszony Dzień Bez Plecaka. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, zamieniając zwykły, codzienny plecak na inny przedmiot, który posłużył im do przyniesienia książek i zeszytów. Najciekawsze i najbardziej oryginalne pomysły zostały nagrodzone.
W konkursie zwyciężyły następujące osoby:
I miejsce – Izabela Gołacka, kl. V a
II miejsce – Gabriela Trawińska, kl. VI b, Julia Żyszczyńska, kl. V b.
III miejsce – Lena Pacan kl. VI b, Tymon Lisiewicz, kl. V b, Jan Majewski, kl. VI a.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i liczne zaangażowanie.
Organizatorami Konkursu są Fundacja im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc. Mjr. H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego z Lublina. Patronat Honorowy objął Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, natomiast Komitet Honorowy Świętokrzyski Kurator Oświaty – Kazimierz Mądzik.
Cele konkursu: upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, wdrażanie uczniów do samokształcenia, rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów, kształtowanie postaw patriotycznych poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944 – 1963.
Prace będą oceniane w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych klasy 1 – 6, uczniowie szkół podstawowych klasy 7 – 8, uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Naszą szkołę reprezentuje uczennica klasy 5 a Marlena Kot, która wykonała pracę ,,Wyklęci” w drewnie.
Koordynatorki konkursu: Katarzyna Kuleta, Jolanta Sobczyńska.
Czekamy na wyniki konkursu.
Dnia 17 marca Nasza Szkoła świętowała Saint Patrick’s Day czyli Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii.
Z tej okazji młodzież naszej szkoły chętnie włączyła się do dekoracji szkoły jednym z najbardziej charakterystycznych symboli tego dnia jaką jest trójlistna koniczyna. Dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania ciekawych faktów dotyczących Irlandii oraz samego Świętego Patryka. Uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się do celebrowania tego święta zakładając coś zielonego na siebie, również nie zabrakło skrzata Leprechaun, który ubrany na zielono oraz w dużym kapeluszu przechadzał się korytarzami naszej szkoły.
Opiekunami wydarzenia były nauczycielki języka angielskiego:
p. Alicja Dziuba oraz p. Izabela Szarf
Bardzo serdeczne podziękowania dla p. Katarzyny Słoki oraz p. Moniki Trawińskiej za pomoc w dekoracji szkoły.
Dnia 14 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowarczowie odbył się XVIII Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham Moją Ojczyznę”. Został on zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii św. App. Piotra i Pawła w Gowarczowie. Naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Największy sukces odniosła uczennica Nela Kubka, która zajęła I miejsce w kategorii POEZJA, grupa wiekowa PRZEDSZKOLA. Na wyróżnienie zasługują także Krzysztof Węgrecki - III miejsce, kategoria SOLIŚCI, grupa wiekowa I-IV oraz Kacper Nowak - III miejsce, kategoria POEZJA, grupa wiekowa V-VIII. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W Polsce Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. Jego zadaniem jest uhonorowanie wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym wysławianiem się. Jest to także dobra okazja, by zwrócić uwagę na mowę naszych najbliższych, zwłaszcza dzieci. Ważne jest także rozpowszechnienie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji i diagnozy osobom z zaburzeniami mowy.
Z okazji tego dnia logopeda szkolny zorganizował konkurs dla uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas 1 – 3 pt:. „Języczkiem pentliczkiem malowane”.
Zadaniem uczniów było samodzielne przygotowanie pracy plastycznej (ilustracja, pomoce logopedyczne, gra plansza, itp.), na której znajdowało się jak najwięcej elementów z głoskami o trudnej wymowie [sz, ż, cz, dż], [s, z, c, dz ], [ś, ź, ć, dź], [r]. Prace dzieci oceniało jury w składzie: A. Adamczyk, R. Ptaszek, M. Świeboda, któremu serdecznie dziękujemy. Wszystkie wykonane prace zostały umieszczone na wystawie, aby inni mogli je podziwiać.
W konkursie przyznano następujące miejsca:
I miejsce – Nadia Węgrecka kl. I a
II miejsce – Łucja Ferens kl. 0a, Alan Kabała kl. III a
III miejsce – Michalina Bugalska gr. Żabki, Igor Madej kl. 0 b
Organizator:
Logopeda szkolny – Angelika Matynia
09.03.2023 (czwartek) – 13.03.2023 (poniedziałek)
ul. Szkolna: 8.50 – 9:35 rekolekcje dla uczniów klas V – VIII w świetlicy szkolnej, po rekolekcjach wracamy na zajęcia
ul. Żuka: 10.45 – 11:30 rekolekcje dla uczniów klas 0 – IV na sali gimnastycznej, po rekolekcjach wracamy na zajęcia
Godziny dowozów bez zmian, opiekunowie dowozów rano według grafiku, uczniowie wysiadają pod kościołem.
Wychowawcy sprawują opiekę nad uczniami od godziny 7:20.
8:00 – 8:30 spowiedź św. 8:30 – 9:30 – msza św.
Odwozy bezpośrednio po mszy.
Trasy odwozów
Poniedziałek, 13.03.2023
Kupimierz Korytków Bernów Kurzacze Stare Pole Kamienna Wola - Rudalska Danuta/(Chmielewska Justyna n-l wspomagający)
Borowiec Skrzyszów Giełzów Rogówek Brzeźnica - Czarny Małgorzata/(Habiera Iwona n-l wspomagający)
Ruda Białaczowska Morzywół Komaszyce Bębnów - Dębowska Grażyna/(Słoka Katarzyna n-l wspomagający
W środę 22.02.2023r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do wojewódzkich Mistrzostw w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców.
W kategorii chłopców zdecydowanie wyróżniał się zespół ze szkoły podstawowej w Niekłaniu Wielkim, który wygrał oba mecze 2:0, zwyciężył i zapewnił sobie awans do finału, który rozegrany zostanie w Kielcach.
Kolejność końcowa:
Miejsce I – PSP w Niekłaniu Wielkim;
Miejsce II – SP w Dziebałtowie;
Miejsce III – SP w Gowarczowie.
W kategorii dziewcząt poziom był bardziej wyrównany.
Reprezentacja naszej szkoły rozegrała piękny mecz ze SP w Dziebałtowie.
Po równej walce i ogromnie emocjonującym meczu dziewczęta SP Gowarczów uległy rywalkom przegrywając w tie breaku.
Kolejność końcowa:
Miejsce I – SP w Dziebałtowie;
Miejsce II – SP w Gowarczowie;
Miejsce III – PSP w Fałkowie.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne rozgrywki.
Sędzia główny zawodów: Pan Maciej Muszyński.
14 lutego to miły dzień dla każdego z nas, dzień uśmiechów, ciepłych słów i gestów, po prostu dzień zakochanych. Jak świętowaliśmy?
Wszyscy uczniowie przedszkola i szkoły włączyli się w obchody Dnia Zakochanych. Samorządy Uczniowskie zorganizowały coroczną pocztę walentynkową. Na korytarzach zostały ustawione czerwone skrzynki, do których uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie do innych uczniów lub pracowników szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządów Uczniowskich rozdali adresatom walentynkowe listy i kartki. Na korytarzu zawisło drzewko sympatii i pozdrowień, na którym uczniowie mogli wysłać swoje pozdrowienia dla nauczycieli, pracowników szkoły oraz do siebie wzajemnie. Dzień zakończył się bardzo miło, gdyż wszyscy uczniowie zostali obdarowani czerwonymi serduszkami by móc je powiesić na drzewku sympatii i pozdrowień. Każdy uczeń, który w tym dniu założył czerwony element ubioru był chroniony przed odpytywaniem. Uczniowie pod opieką nauczycieli języków obcych wykonali Kartki Walentynkowe, które zawisły w klasie językowej oraz na szkolnych korytarzach.
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. 25 stycznia 2023 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych grupa 0a i 0b gościły w przedszkolu swoje Babcie oraz Dziadków z okazji ich święta. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Babcie i Dziadkowie, którzy przybyli tego dnia do szkoły, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalne dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz krótkie scenki teatralne. Po występie przedszkolaki zaprosiły swoich bliskich na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To była wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie chwile spędzone wspólne z wnukami.
W piątek, 27 stycznia 2023 r., czyli w ostatni dzień przed feriami zimowymi odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Była ona okazją do wspólnych tańców oraz zabaw integrujących całą społeczność szkolną. Tego dnia nad przebiegiem zabawy czuwali animatorzy, którzy zorganizowali wiele konkursów oraz zabaw integracyjnych, sprawnościowych i tanecznych. Większość uczestników zabawy postarała się o piękne i ciekawe kostiumy. Dominowały stroje księżniczek, czarownic, postaci z bajek, natomiast wśród chłopców można było dostrzec wielu policjantów i piłkarzy. Jak każdego roku w przygotowanie zabawy choinkowej włączyli się również rodzice, którzy przygotowali słodki bufet, który cieszył się dużą popularnością. Cała impreza przebiegła w radosnej i serdecznej atmosferze.
17 stycznia 2023 roku w oddziałach przedszkolnych miał miejsce koncert świąteczno - noworoczny studia piosenki 'Vocalove' działającego na co dzień przy miejsko-gminnym domu kultury w Końskich. Grupy przedszkolne "Żabki" i "Promyczki" oraz 0"a'i 0"b" wraz ze swoimi wychowawcami wsłuchiwały się w występy młodych artystów, którzy poza śpiewaniem kolęd i pastorałek przygotowali dla publiczności zagadki świąteczne. Za prawidłowe odpowiedzi można było otrzymać słodkie nagrody. Podczas występów towarzyszyła miła, świąteczna atmosfera. Wspólne kolędowanie przedłużyło nam okres Bożego Narodzenia. Koncert przygotowała i prowadziła Pani Dominika Wróbel - wychowawca grupy" Żabki" i trener wokalny studia 'Vocalove'. Za oprawę muzyczną oraz świetlną odpowiadał pan Piotr Zaborowski, któremu serdecznie dziękujemy.
W dniach 11.01.2023 - 12.01.2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty gipsowe. Uczniowie klas 0-III mieli okazję poznać proces powstawania odlewów gipsowych. Podczas warsztatów każde dziecko otrzymało pojemnik z wodą i gipsem ceramicznym oraz formy do odlewów. Zadaniem dzieci było wykonanie czterech różnych form gipsowych. Gotowe odlewy, które wzbudziły w dzieciach duży zachwyt zostały przez nie podpisane przy pomocy wykałaczek. Starsi uczniowie z myślą o zbliżającym się Dniu Babci i Dziadka wykonali na nich specjalne dedykacje, a po ich pomalowaniu będą one wspaniałym prezentem dla ich bliskich. Warsztaty gipsowe sprawiły dzieciom dużo radości oraz pokazały, że najlepsza jest nauka poprzez zabawę.
Nasza szkoła dzięki inicjatywie wikarego naszej parafii ks. Pawła Nowaka, włączyła się w bożonarodzeniową akcję „Paczuszka dla maluszka”, której celem jest wsparcie domów dziecka, hospicjów czy domów samotnej matki. Symbolem tej akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka. Organizatorem zbiórki jest Fundacja Małych Stópek, a Ministerstwo Edukacji i Nauki partnerem akcji. Zebrane wspólnie artykuły higieniczne trafiły do „Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach”, która ma za zadanie wychowanie i sprawowanie opieki nad dziećmi całkowicie lub czasowo pozbawionymi opieki rodziców.
Samorząd Uczniowski
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi naszych uczniów odwiedzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Tematem spotkania było przedstawienie zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w omawianych zagadnieniach dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w życiu codziennym w domu - zachowania się podczas nieobecności rodziców. Przestrzegano także przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach oraz przed zjeżdżaniem na sankach z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Zaproszono dzieci do udziału w konkursie „Śnieżny Dekalog” o którym więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej polskiej Policji.
Koordynator spotkania – pedagog Barbara Kądziela