Aktualności Mini piłka siatkowa Badminton

Mini piłka siatkowa

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT, rocznik 2007-2008

W dniach 11 - 19 maja 2022 roku reprezentacja Siatkarek z naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkich Zawodach Igrzysk Młodzieży organizowanych przez WSZS w Kielcach.
Awans do tej imprezy dziewczyny zapewniły sobie w turnieju eliminacyjnym, który został zorganizowany w hali sportowej naszej szkoły (11.05.2022r.).

Wyniki Eliminacji:
•SP w Radoszycach - SP w Rogowie          2:0;
•SP w Gowarczowie - SP w Radoszycach  2:1;
•SP w Gowarczowie - SP w Rogowie         2:0.

Kolejność końcowa:
1.SP w Gowarczowie;
2.SP w Radoszycach;
3.SP w Rogowie.
Po zwycięstwie na własnym parkiecie nadszedł czas na Finał Wojewódzki w Ostrowcu Świętokrzyskim (19.05.2022r.).
W drodze losowania naszym zawodniczkom przyszło rywalizować w grupie ze SP w Ćmińsku, oraz z gospodarzem SMS Ostrowiec Świętokrzyski.

Wyniki meczów:
•SP w Gowarczowie - SP w Ćmińsku           1:2;
•SP w Gowarczowie - SMS Ostrowiec Św.   0:2.

Ostatecznie dziewczęta po dobrej grze, szczególnie w pierwszym meczu zajęły V miejsce w Turnieju.

Wyróżniającą się zawodniczką z naszej drużyny dostała wybrana Kinga Banasik, która otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrody rzeczowe.
Zespół zagrał w składzie: Banasik Kinga, Kaniowska Zuzanna, Arcab Natalia, Kolebuk Julia, Grzelka Adrianna, Olczyk Karina, Kot Natalia, Paliwoda Aleksandra, Szymczyk Natalia, Karbownik Kinga, Sarba Zuzanna, Szcześniak Zuzanna, Wasilewska Adrianna.
Gratulujemy udziału w finale, oraz zaangażowania na boisku.
Fotorelacje z rozgrywek możecie zobaczyć w zakładce: Album fotograficzny.

Opiekun: Agnieszka Kołba

Dnia 13 kwietnia 2018 roku dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Gowarczowie wzięły udział w Powiatowych Zawodach Piłki Siatkowej, które odbyły się w Fałkowie.

Dziewczęta w rozgrywkach grupowych rywalizowały z reprezentacjami szkół w Nieświniu, Dziebałtowie, oraz Radoszycach.

Nasza drużyna zakończyła zmagania w grupie na czwartym miejscu i nie awansowała do fazy finałowej.

W turnieju zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Radoszycach.

Dnia 16 kwietnia 2018 roku w hali sportowej w Gowarczowie zorganizowano Powiatowy Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Drużynie z Gowarczowa przyszło zmierzyć się z ekipami z Grodziska, Niekłania i SP nr 2 w Końskich. Nasi chłopcy zajęli trzecie miejsce w grupie wygrywając jeden mecz.

Rywalizację zakończyli ostatecznie na V pozycji. Zawody po raz trzeci z kolei wygrała Szkoła Podstawowa w Niekłaniu.

Dnia 6 grudnia 2017 roku w naszej szkole zakończony został IV Turniej mini piłki siatkowej „Siatkarskie Mikołajki”.

W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn, które drogą losowania podzielone zostały na trzy grupy:

Grupa A:                                       Grupa B:                             Grupa C:

1. Kamienna Wola                        1. VI b chł                           1. VI b dz
  2.  VI a chł                                       2. IV c                                2. V a chł
  3.  V b dz                                         3. V b chł                           3. V a dz

4.  VI a dz                                        4. IV b                                 4. IV a

Mecze eliminacyjne w grupach rozgrywane były system „każdy z każdym”. Do finału mógł dostać się tylko zwycięzca grupy.  I tak:
Grupę A wygrali chłopcy z klasy VI a
Grupę B chłopcy z klasy VI b
Grupę C chłopcy z klasy V a

Wyniki meczy finałowych:

1. VI a chł – V a chł       0:2
  2. VI a chł – VI b chł      0:2
  3. VI b chł – V a chł       2:1

Skład drużyny wygranej:

1. Rudalski Artur
  2. Arcab Mateusz
  3. Olszewski Tomasz
  4. Miecznikowski Jakub
  5. Płuciennik Damian

Klasyfikacja końcowa:

Miejsce I – klasa VI b;

Miejsce II – klasa V a;

Miejsce III – klasa VI a.

Mecze finałowe dostarczyły wiele emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom zgromadzonym w sali. Podczas zakończenia każdy z finalistów został nagrodzony medalem i soczkiem. Ponadto zwycięzcy mogli rozegrać mecz pokazowy Uczniowie – Nauczyciele.
       Organizatorkami turnieju były nauczycielki wychowania fizycznego pani Mariola Kowalczyk i pani Agnieszka Kołba.

W dniach 15, 16 listopada 2016 r. w Stąporkowie odbył się IV Festiwal Minipiłki Siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

W zawodach brała udział zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców.

We wtorek dziewczęta wraz z opiekunem Panem Maciejem Muszyńskim, uległy tylko
Szkole Podstawowej z Niekłania
i wróciły z turnieju zdobywając wysokie drugie miejsce.

W środę chłopcy pod opieką Pani Agnieszki Kołby niestety nie uzyskali tak dobrego wyniku. Po zaciętych meczach, odpadli z turnieju w fazie grupowej, zajmując tylko V miejsce.

Gratulujemy obu reprezentacjom, czekamy na kolejne sukcesy.