Język polski

Dnia 4 listopada 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Jan Paweł II – ku pamięci.” W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VIII:

Kornelia Krzciuk – IV a

Aleksandra Raczyńska – V a

Natalia Cabaj – VI a

Marlena Kot – VI a

Julia Stanisławska – VI a

Marta Mastalerz – VII c

Julia Juszyńska – VIII a

Zuzanna Krupa – VIII a

Klaudia Sapieja – VIII a

Uczennice zaprezentowały wiersze artystów poświęcone Janowi Pawłowi II, lub napisane przez samego Świętego – patrona naszej szkoły.

Wszystkie wykonania świadczyły o wyjątkowości podjętej tematyki i wrażliwości uczestników konkursu.

Decyzją komisji zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Marta Mastalerz

II miejsce – Marlena Kot

III miejsce – Zuzanna Krupa

Konkurs przygotowały nauczyciele poloniści (Barbara Kosada, Anna Arcab, Kinga Zaborowska, Justyna Chmielewska)

10  lutego 2021 roku odbył się etap szkolny XXX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego im. Wandy Łyczkowskiej. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z klas IV – VIII. Zadaniem konkursowym była recytacja fragmentu „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza

I miejsce zdobyła Aleksandra Sorbian VII b

II miejsce ex aequo zdobyli Zuzanna Konewka VI b i Aleksandra Raczyńska IV a

III miejsce zajął Kacper Nowak IV b

Aleksandra Sorbian przeszła do etapu powiatowego konkursu.

10 lutego 2021 roku nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Poetyckiego klas IV – VIII  pt.: „Malowane wierszem”. Uczestnicy mieli za zadanie napisać swój własny wiersz.

I miejsce –  Lena Nowak VI b

II miejsce –  Zuzanna Szcześniak VI c

III miejsce –  Zuzanna Sarba VI b

SPRAWOZDANIE  Z KONKURSU RECYTATORSKIEGO   „OJCZYZNA W POEZJI”

Rok 2018 był rokiem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamięć  o tym wielkim wydarzeniu uczciliśmy poprzez przeprowadzenie  Szkolnego Konkursu Recytatorskiego o tematyce patriotycznej. Celem konkursu było rozbudzenie miłości do ziemi ojczystej oraz popularyzowanie wśród dzieci polskiej poezji patriotycznej.

Dnia 13 listopada 2018 roku uczniowie klas IV – VI przystąpili do współzawodnictwa w konkursie poezji patriotycznej. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów, takich jak: Marii Konopnickiej, Tadeusza Kubiaka, Antoniego Słonimskiego, Ludwika Wiszniewskiego i Wandy Chotomskiej. Do udziału w konkursie zgłosiło się 36 uczniów. Zostali oni podzieleni na grupy  wiekowe:

I grupa:  klasy czwarte   (16 uczestników)

II grupa: klasy piąte  (14 uczestników)

III grupa: klasy szóste   (6 uczestników)

Recytatorzy oceniani byli według następującego kryterium: pamięciowe opanowanie tekstu, dykcja, oryginalność interpretacji, ogólny wyraz artystyczny. Komisja konkursowa  biorąc pod uwagę powyższe kryteria wyłoniła trzech  najlepszych recytatorów  z każdej grupy:

I grupa wiekowa -  klasy czwarte

I miejsce – Lena Michalska  (kl. IV a),   Zuzanna Szcześniak, Miłosz Prasał  (kl. IV c)

II miejsce – Julia Deka (kl. IV a), Aleksandra Gawrońska (kl. IV b)

III miejsce – Antonina Sobczyńska (kl. IV a), Zuzanna Konewka (kl. IV b), Adrianna Wasilewska (kl. IV c)

II grupa wiekowa – klasy piąte

I miejsce – Emilia Kos (kl. V c)

II miejsce -  Angelika Kosada (kl. V c)

III miejsce - Kinga Karbownik (kl. V c), Aleksandra Sorbian (kl. V b)

III grupa wiekowa – klasy szóste

I miejsce – Miłosz Gad (kl. VI b)

II miejsce – Gabriela Bielecka,  Radosław Deka, Natalia Pytlos (kl. VI a), Szymon Gontek ( kl.VI b)

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz  bardzo dobra ocenę za recytację, ponadto wszyscy uczestnicy za  udział w konkursie otrzymali punkty plusowe.

Opracowała: Anna Gorzewska